Czym jest ubezpieczenie rowerzysty?

Ruch na świeżym powietrzu jest niezwykle ważny dla zachowania zdrowia. Poprawia on nastrój, wzmacnia mięśnie oraz przyczynia się do bardziej atrakcyjnego wyglądu. Wśród wielu dyscyplin sportu jazda na rowerze cieszy się dużym i niesłabnącym zainteresowaniem. Osoby preferujące ten rodzaj aktywności powinny jednak zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii. Wśród nich jest wybór odpowiedniego jednośladu czy stroju do jazdy na rowerze. Kolejną ważną sprawą jest ubezpieczenie rowerzysty – Pewnie na rower.

Na co należy zwracać uwagę decydując się na ubezpieczenie rowerzysty?

Nawet podczas rekreacyjnej jazdy na rowerze oraz jego codziennego użytkowania mogą zdarzać się sytuacje nieprzewidziane, takie jak choćby:

  • kradzież roweru,
  • kolizja z jego udziałem.

Ruch na świeżym powietrzu jest niezwykle ważny dla zachowania zdrowia

Z tego powodu każdy właściciel jednośladu powinien posiadać odpowiednie ubezpieczenie. Oczywiście w przypadku kradzieży roweru fakt ten powinien być zawsze zgłaszany odpowiednim organom, ale szanse na odzyskanie roweru są w wielu wypadkach niewielkie. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie zdjęć roweru oraz oznakowanie jego ramy przez policjantów. Tego typu działanie może odstraszyć wielu złodziei, jednak nie stanowi gwarancji tego, że kradzież nie będzie miała miejsca. Poruszając się po mieście rowerzysta jest narażony na różnorodne kolizje z innymi uczestnikami ruchu. W tym przypadku należy pamiętać o tym, że rower jest stosunkowo lekki i w starciu z innymi pojazdami z reguły zdany jest na porażkę. Ulega on zniszczeniu, a zdrowie i życie rowerzysty jest w wielu przypadkach zagrożone. W związku z wymienionymi sytuacjami ubezpieczenie rowerzysty jest wręcz konieczne.

W jakich miejscach dostępne są ubezpieczenia rowerzystów?

Ubezpieczenia dla rowerzystów są proponowane zarówno przez wiodące na rynku podmioty, jak i przez mniej znane firmy ubezpieczeniowe. Podczas poszukiwania idealnej oferty warto zatem zwrócić uwagę na produkty prezentowane przez:

1. agentów ubezpieczeniowych – osoby te zwykle reprezentują podmioty prężnie funkcjonujące na rynku ubezpieczeń. Tego typu instytucje oferują pakiety, które zawierają polisę na pojazd czy na mieszkanie. Podczas podpisywania tego typu umów warto rozważyć ich poszerzenie o kwotę gwarantowaną uzyskiwaną w przypadku kradzieży roweru, na przykład z piwnicy. Poza tym, rowerzyści powinny zwracać szczególną uwagę na tak zwane ubezpieczenie OC. Stanowi ono ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków.

2. brokerów ubezpieczeniowych – oferty ubezpieczeniowe oferowane przez brokerów ubezpieczeniowych są bardzo atrakcyjne, ponieważ osoby te mają dostęp do produktów wielu konkurujących ze sobą firm.

 

Możesz również polubić