Ubezpieczenie roweru – zobacz, jaką ochronę możesz zyskać

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem roweru i nie wiesz, która z polis będzie dla Ciebie najlepsza? Mamy dla Ciebie kilka rad, które pomogą Ci dokonać wyboru.

Ubezpieczenie roweru czy rowerzysty?

Zanim wydasz pieniądze dobrze się zastanów, na jakiej ochronie najbardziej Ci zależy. To najważniejsza zasada, jakiej naszym zdaniem powinni przestrzegać wszyscy, którzy rozważają ubezpieczenie roweru (https://pewnienarower.pl/) lub są już na etapie poszukiwania konkretnej oferty. Wszystko dlatego, że ten rodzaj produktów ubezpieczeniowych jest mocno zróżnicowany. Chodzi tu o takie elementy jak m.in.:

  • koszt,
  • zakres ochrony,
  • wysokość potencjalnego odszkodowania,
  • rodzaj świadczeń, na jakie możemy liczyć posiadając daną polisę,
  • warunki, jakie trzeba spełnić by móc myśleć o jakiejkolwiek rekompensacie w przypadku nieprzewidzianych kłopotów.

Wszystkie wymienione kryteria, aczkolwiek bardzo istotne, nie są jednak tym, co należy wziąć pod uwagę jako pierwsze. Zanim w ogóle zaczniesz szukać najlepszej polisy, powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, co rozumiesz przez hasło „ubezpieczenie roweru” oraz co w tej ochronie ma dla Ciebie kluczowe. Dopiero wtedy wtedy należy to skonfrontować z ofertą rynkową.

Z czego może składać się ubezpieczenie roweru?

To, co potocznie rozumiemy jako ubezpieczenie roweru może składać się z kilku rodzajów zabezpieczeń. Często jest tak, że jako klienci możemy je ze sobą samodzielnie zestawiać. Najczęściej mamy możliwość ubezpieczenie samego roweru, roweru i rowerzysty lub samego rowerzysty. Niżej wyjaśniamy, co to oznacza.

Casco na rower, czyli ubezpieczenie roweru sensu stricto

To rodzaj ubezpieczenia, które, mówiąc najogólniej, można porównać do samochodowego autocasco. Chroni ono m.in. przed kradzieżą. Warto też wiedzieć, że tego typu polisa zapewni nam rekompensatę finansową również w przypadku zniszczenia roweru. Rowerowe casco łączy się jednak z kilkoma warunkami, jakie należy spełnić już na etapie zakupu polisy. Chodzi np. o wiek naszego sprzętu.

Ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie rowerzysty

NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Często jest ono elementem polisy na rower. W tym wypadku obejmuje skutki wypadków jakim możemy ulec podczas jazdy jednośladem.

OC na rower


OC na rower to ochrona przed skutkami finansowymi szkód, jakie podczas jazdy na rowerze możemy wyrządzić innym. Tego typu ubezpieczenie może przydać się zwłaszcza tym, którzy często jeżdżą po mieście. W ich przypadku istnieje spore ryzyko spowodowania kolizji, wypadku czy po prostu uszkodzenia innego pojazdu.

Assistance – wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach

To kolejny produkt, który możemy wykupić w ramach ubezpieczenia roweru. Zasada działania jest podobna, jak w przypadku assistance na auto. Posiadając tego typu ubezpieczenia możemy liczyć m.in. na pomoc przypadku uszkodzenia roweru w trasie, wypadku itp. Assistance może przydać się zwłaszcza osobom, które lubią jeździć rowerem na krótsze lub dłuższe wycieczki.

Możesz również polubić