Czy warto zakupić OC rowerzysty?

Pomimo że jazda rowerem od dekad jest popularna, to ostatnio coraz więcej osób przesiadło się z komunikacji miejskiej oraz prywatnych aut na jednoślady. Rowery są ekologiczne oraz zdrowe dla naszego ciała. Trzeba jednak wiedzieć, że niestety rowerzyści, tak jak inni uczestnicy ruchu są również narażeni na wszelkiego typu kolizje. Ostatnimi czasu plagą są także kradzieże rowerów. Dlatego dobrze zakupić OC rowerzysty, które zabezpieczy nas przed kradzieżą jednośladu.

Co to jest ubezpieczenie rowerzysty?

Ubezpieczenie OC dla rowerzysty to duże zabezpieczenie pozwalające każdemu użytkownikowi roweru poczuć się bezpiecznie na trasie. Warto zaznaczyć, że OC na rower zdejmuje obowiązek pokrycia kosztów, które mają związek z zawinionym zachowaniem rowerzysty na trasie. Trzeba też dodać, że na skutek nieuwagi osób poruszających się rowerem po parkingu oraz samochodów, nierzadko dochodzi do zarysowania karoserii bądź wybicia lusterek bocznych. Należy wiedzieć, że rowerzyści bez ważnego ubezpieczenia OC mają obowiązek do naprawy szkody z własnego budżetu. Na szczęście takie osoby, które postawiły na zawarcie umowy ubezpieczeniowej, mogą spać spokojnie, bowiem odpowiedzialność za wypłatę odszkodowania spadnie tylko na ubezpieczyciela. Dlatego warto postawić na OC rowerzysty.

Dlaczego warto ubezpieczyć swój rower w renomowanej firmie?

Okazuje się, że OC na rower może też pokryć koszt leczenia poszkodowanej osoby. Z tego powodu, jeżeli na skutek wypadku rowerowego uczestnik zdarzenia dozna obrażeń ciała, to firma ubezpieczeniowa wypłaci mu zarówno odszkodowanie, jak i zadośćuczynienie. Ponadto musi pokryć koszty związane z leczeniem. Dlatego OC dla rowerzysty może uchronić go przed poniesieniem kosztów za spowodowanie potrącenia pieszego, zderzenia z innym rowerzystą, a także uszkodzenia samochodu. Dlatego wykup takiej formy OC ma spory sens. W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Pomimo tego że takie formy ubezpieczenia nie są reklamowane, to w Polsce znajduje się wiele firm, które mają OC dla rowerzysty w swojej ofercie. Okazuje się, że wybór właściwego wariantu nierzadko jest nieco skomplikowany. Przeważnie problemem jest wysokość składki. W przypadku, gdy skupiamy się tylko na materialnym aspekcie, to w późniejszym czasie możemy poczuć się oszukanym przez przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe. Z tego powodu przed zawarciem umowy OC na rower trzeba przeanalizować ofertę różnych przedsiębiorstw ubezpieczeniowych. Dzięki temu dobierzemy najlepszą ofertę.

Możesz również polubić